Uczniowski Klub Sportowy Vega w Borecznie - Rok 2009

1.    Dnia 24.01.2009 r. w hali Zespołu Szkół w Borecznie odbył się Towarzyski Turniej Piłki Siatkowej o puchar Burmistrza Zalewa. W turnieju wzięły udział 4 drużyny: Basten Powiśle Dzierzgoń, Jaguar Morąg, Kadus Zalewo oraz gospodarze zawodów UKS „VEGA” w Borecznie. Rozgrywki prowadzone były w systemie „ każdy z każdym”.

Turniej zakończył się następująco:
I miejsce Jaguar Morąg
II miejsce UKS „VEGA” Boreczno
III miejsce Kadus Zalewo
IV miejsce Basten Powiśle Dzierzgoń

Drużyna: Vega z Boreczna
            Organizatorzy Krzysztof Przybylski oraz Ryszard Zakrzewski składają szczególne podziękowania dla pana Burmistrza za ufundowanie pucharów, a panu Dyrektorowi ZS w Borecznie za udostępnienie hali sportowej.

2.    TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ O PUCHAR BURMISTRZA ZALEWA

Dnia 01.02.2009r. w hali Zespołu Szkół w Borecznie odbył się Towarzyski Turniej Piłki Halowej o Puchar Burmistrza Zalewa. W turnieju wzięło udział 5 drużyn: CPN Ostróda, Zespół Szkół z Boreczna, który krył się pod tajemnicza nazwą PFK, Czempion, Unia Urowo oraz gospodarze zawodów UKS „VEGA” w Borecznie. Rozgrywki prowadzone były w systemie „każdy z każdym”.
Rywalizacja była bardzo zacięta o kolejności miejsc decydowała różnica bramek.

Bardzo miłym zaskoczeniem była postawa drużyny z ZS z Boreczna. Jest tam narybek, który może zasilić w niedługim czasie np. zespół  Vegi.

Uczestnicy turnieju.

1. Unia Urowo
  2. Vega Boreczno
  3. Zespół Szkół z Boreczna
  4. CPN Ostróda
  5. Chempions

Była także prowadzona klasyfikacja dla najlepszego strzelca turnieju wygrał ją zdecydowanie zawodnik Vegi Grzegorz Jobczyk.
            Organizatorzy Krzysztof Przybylski oraz Ryszard Zakrzewski składają szczególne podziękowania dla pana Burmistrza za ufundowanie pucharów, a panu Dyrektorowi ZS w Borecznie za udostępnienie hali sportowej oraz dla pana sędziego, którego kunszt docenili wszyscy.

Oddzielne podziękowania dla pana radnego Andrzeja Małachowskiego, który zgodził się uświetnić swoją osobą zawodów i wręczyć puchary zawodnikom.

3.    Dnia 05.12.2009 roku w Borecznie na hali sportowej odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Halowej. Do rozgrywek zgłosiło się 5 drużyn. Zespoły grały systemem „każdy z każdym”. Rywalizacja w turnieju była bardzo zacięta i wyrównana, ale zgodna z zasadami fair play. Zawody sędziował Pan Patryk Kępka, który wyróżniał się trafnością podejmowanych decyzji. Nad całością zawodów czuwał Ryszard Zakrzewski.

Turniej z kompletem zwycięstw wygrali gospodarze turnieju: Vega Boreczno. Którzy wystąpili w składzie: od prawej w drugim szeregu: Ryszard Zakrzewski (kapitan), Grzegorz Jobczyk, Dariusz Śmigielski. Wojciech Najmowicz, w pierwszym szeregu od lewej Patryk Wieczorek, Łukasz Słabuszewski (bramkarz), Maciek Śmigielski.

Oto ostateczna kolejność:

1.      Vega Boreczno pkt. 12,

2.      Lubawa pkt. 9,

3.      Unia Urowo pkt. 4,

4.      Ewingi Zalewo pkt. 3,

5.      Wielowieś pkt. 1.

Była prowadzona klasyfikacja na najlepszego strzelca wygrał ją Grzegorz Jobczyk (Vega), który przekazał otrzymaną statuetkę najmłodszemu uczestnikowi turnieju Maćkowi Śmigielskiemu (Vega). Było to jakby symboliczne przekazanie pałeczko i początek może wspaniałej kariery piłkarza. Następna statuetka została przyznana dla najlepszego bramkarza turnieju, a zdobył ją zawodnik z Lubawy Marcin Kasprowicz. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom turnieju za przybycie i sympatyczną atmosferę zawodów.

4.    Zakończyła się Liga Tenisa Stołowego. Wygrała drużyna gospodarzy (Vega), która zdobyła komplet punktów.

Oto kolejność po ostatnie kolejce spotkań:

1.      Vega Boreczno pkt 14,

2.      MLS Wielowieś pkt 9,

3.      Ping-pong Team pkt 6,

4.      FC Słonecznik pkt 1,

5.      Dolux-M pkt 0.

5.    Dnia 06.12.2009 roku odbył się Mikołajowy Turniej w Tenisie Stołowym w Borecznie. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach.

Oto klasyfikacja końcowa gier pojedynczych.